Click to Home
Go To Search
Falls County Youth Fair Association Officials 2014

Officers for 2014
President, James Sell
Vice President & General Manager, Doug Sonntag
Executive Secretary, Brian Hefelfinger
Treasurer, Jeff Herring
Secretary, Melissa Fulton
Reporter, Mindy Hamilton

Advisory Board

County Extension Agents
CEA – Agriculture - Cooper Terrill
CEA - Family & Consumer Sciences &
CEP - Rosondra Hartsfield

Marlin Vo-Ag Teacher
                 Chilton Vo-Ag Teacher
Chas Branter                            Garry Couchman

Rosebud-Lott Vo-Ag Teachers
Mike Sammon     Katherine Gering

Board of Directors
Doug Sonntag       Melissa Fulton       Mindy Hamilton
Brian Hefelfinger    Jeff Hering            Bradley Rudloff  
Keith Drews          James Sell            Shawn Dach    
Cody Wilton          Collin Rabroker      Kent Reich       
Ken Wells             Jennifer Lopez       Chad Hogg  
Daniel Meyer         Roger Drews         Cara Sue Albright


DIVISION CHAIRMEN

General Manager:  Doug Sonntag

BEEF

Superintendent:  Roger Drews
Committee Members:
Amber Robertson, Rocky Mortimer, Cody Wilton, Daniel Meyer

COMMERCIAL STEERS
Superintendent: Lauren Reagan
Committee Members:  
Renea Willberg, Jimmy King, Pat Rabroker, Shawn Dach

SWINE
Superintendent:  Cody Wilton
Committee Members:                   
Kent Reich, Bob Davis, Melissa Fulton, Ashlee Little

LAMBS

Superintendent: Bradley Rudloff
Committee Members:
Doug Sonntag, Melissa Fulton, Marilyn Rudloff

BREEDING LAMBS
Superintendent
: Melissa Fulton
Committee Members:                       
Ricky Fulton, Jeff Hering, Ken Wells

GOATS
Superintendent:  Shawn Dach
Committee Members:
Tom Hamilton, Mindy Hamilton, Emily Hering

BREEDING GOATS
Superintendent: Mindy Hamilton
Committee Members:
Shawn Dach, Tom Hamilton

POULTRY
Superintendent:  Collin Rabroker
Committee Member:                      Cheryl Sell

RABBITS
Superintendent: Kenneth Drews
Committee Members:
Harold Bairrington, James Maxey, Imogene Drews

VALIDATION COMMITTEE
Superintendent & Committee Members of each species         

HOME ECONOMICS
Superintendent:   Cara Sue Albright
Committee Members:
Annice Kuretsch, Marilyn Rudloff, Mona Beaman,
Terri Glover, Mary Jane Davis, Lear Alford, Faye Kurestsch
Anne Skrabanek, Anna Polster, Margaret Abel,
Nita Wuebker, Dinah Schneider, Bernadette Ketterman,
Sarah Skrabanek, Ruby Rudloff, Jennifer Lopez

Special Events Superintendents:  Jennifer Lopez

“Extra Special Show” Coordinators:
          
Mindy Hamilton & Jennifer Jenkins

Grounds Superintendents: Chad Hogg

Sales List Superintendent:
  Rockney Terry

Committee Members:                      
Byrleen Terry, Emily Herring, Melissa Fulton

Concession Stand Committee:  Shawn Dach

Fund Raiser Chairmen:                   
Roger Drews, Josh Drews, James Sell, Jeff Hering,
Collin Rabroker, Cody Wilton, Daniel Meyer, Mindy Hamilton

Catalogue & Advertising Manager:  Mindy Hamilton

Sales Committee Chairman:   Rockney Terry
Jeff Herring, Emily Herring, Melissa Fulton, & Josh Drews. 

Committee Members:
Kenny Kautzer, Roger Schneider, R.L. Kuretsch,
Rockney Terry, Doug Sonntag, Roger Nutt,
James Sell, Roger Drews, Mike Sammon, Keith Drews,
Milton Albright, Steve Childre, & Cara Sue Albright